Aman Dikkat: Önce Mavi Balina Sonra Mavi Bebek Oyunu Çıktı

Aman Dikkat: Önce Mavi Balina Sonra Mavi Bebek Oyunu Çıktı

Günümüzde ortaya çıkan yeni savaş oyunları, simülasyon oyunları ve diğer tüm oyunlar şüphesiz iyi zaman geçirmemizi sağlıyor. Her ne kadar oyunlara bağlı olsak da, hemen hemen her oyun küçük yaştaki çocuklarımızı fazlasıyla etkileyebiliyor. Savaş oyunlarının yanı sıra hatırlarsanız geçtiğimiz senelerde mavi balina adlı bir oyun ortaya çıkmış, bu oyunun sonu intiharlara kadar gitmişti. Bir şekilde engellenen ve gündemden düşen oyun serisine yenisi eklendi. Bu seferki tehlike mavi bebek oyunu. Peki bu oyun nedir, neden uzak durmamız gerekir?

Mavi Bebek Oyunu İlk Oyunla Aynı Amaçta

Geçtiğimiz senelerde ortaya çıkan mavi balina oyunu, birçok gencin hayatına mal olmuştu. Oyundan talimatlar alan ve oyunu bilinçaltına işleyen oyuncular tüm talimatları eksiksiz yerine getiriyor ve oyunun sonundaki talimatla da intihar ediyordu. Görevler arasında kendine zarar verme, aile bireylerine zarar verme ve onların canını yakma gibi seçenekler sunulurken, görevler daha da tehlikeli boyutlara ulaşıyordu.

Aman Dikkat: Önce Mavi Balina Sonra Mavi Bebek Oyunu Çıktı

Tüm görevlerin eksiksiz yerine getirilmesiyle beraber son görevde oyunculara bir intihar emri veriliyordu ve oyun bilinçaltına işlendiği için oyuncular tereddütsüz bir şekilde intihar ediyordu. Son birkaç gündür gündemden bir türlü düşmeyen mavi bebek oyunu da aynı amaca hizmet ediyor ve insanların psikolojisini bir hayli bozuyor.

Bu Oyunu Çocuklardan Uzak Tutun!

Küçük yaştaki çocukları hedef alan yeni oyun da tıpkı mavi balina mantığı ile işliyor. Küçük yaştaki oyuncuların beyin kontrolünü yapan oyunlar onlara emir veriyor ve emirler tek tek yerine geliyor. Eğer emir yerine gelmezse de aile bireylerinize zarar gelmesiyle tehdit ediliyor ve mecburiyetten tüm görevleri yapıyorsunuz. Son göreve geldiğinizde de oyun isteğiyle intihar edip yaşamınıza son veriyorsunuz.

Aman Dikkat: Önce Mavi Balina Sonra Mavi Bebek Oyunu Çıktı

Katil oyun olarak da anılan yeni oyundan mutlaka çocukları uzak tutmak gerekiyor. Türkiye’de de oynanmaya başlayan bu oyundan erken kurtulan gençler şu an psikolojik tedavi görmeye başladı. Umarız daha fazla zaman geçmeden oyunun tüm girişleri, tamamen engellenir.

Rapor Et

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Torumlar

Yükleniyor…

0