Bilinçaltı

İyi şeyler düşünün ki iyi şeylerle karşılaşın.

Kötü düşünürseniz kötüyü bulursunuz.

Gün boyunca ne düşünürseniz onunla karşılaşırsınız.

Bilinçaltınız sizinle tartışmaya girmez. Bilinçli zihniniz ne buyurursa onu yapar. “Ben falancayı alamam” demek bir gerçeği bile yansıtsa böyle söylemeyin. Daha iyi bir düşünce seçin ve komutu verin, “Bunu alacağım. Zihnimde bunu kabul ediyorum.”

Seçme gücüne sahipsiniz. O halde sağlığı ve mutluluğu seçin. Dostluğu da seçebilirsiniz düşmanlığı da. Siz, işbirliği içinde olmayı, neşeli olmayı, dost olmayı ve sevgi dolu olmayı seçin, o zaman tüm dünya size karşılık verecektir. Harikulade bir kişilik geliştirmenin en iyi yolu budur.

Bilinciniz “kapıdaki bekçi”dir. En önemli işlevi bilinçaltını, yanlış izlenimlerden korumaktır. İyi şeylerin olabileceğini ve şu anda olmakta olduğunu düşünmeyi seçin. En büyük gücünüz seçme kapasitesine sahip olmanızdır. Siz bolluğu ve mutluluğu seçin.

Başkalarının öneri ve iddialarının size zarar verecek hiçbir gücü yoktur. Tek güç sizin düşüncenizin hareketidir. Başkalarının bu tür düşüncelerini reddetmeyi ve iyi bir tümceye çevirmeyi seçebilirsiniz. Nasıl tepki vereceğinizi seçme gücüne sahipsiniz.

Ne söylediğinize dikkat edin. Ağzınızdan çıkan her lafı kontrol etmelisiniz. Asla, “Başaramayacağım. İşimi kaybedeceğim. Kirayı ödeyemeyeceğim” gibi şeyler söylemeyin Bilinçaltınız şakadan anlamaz. Tüm bunların başınıza gelmesine yol açabilir.

Zihninizde kötü bir şey yoktur. Doğanın hiçbir gücü kötü değildir. Her şey doğanın güçlerini nasıl kullandığınıza bağlıdır. Zihninizi nerede olursa olsun tüm insanları kutsamak, iyileştirmek ve esin vermek için kullanın.

Asla, “yapamam” demeyin. Bu korkudan kurtulmak için aşağıdakileri söyleyin: “Kendi bilinçaltımın gücüyle her şeyi yapabilirim.”

Korku, bilinmezlik ve batıl inançlar doğrultusunda değil, yaşamın ebedi ilkeleri ve gerçekleri doğrultusunda düşünmeye başlayın. Başkalarının sizin için düşünmesine izin vermeyin. Kendi düşüncelerinizi kendiniz seçin ve kendi kararlarınızı kendiniz verin.

Ruhunuzun (bilinçaltınızın) kaptanı ve kaderinizin hakimi sizsiniz. Unutmayın, seçme kapasitesine sahipsiniz. Yaşamı seçin! Sevgiyi seçin! Sağlığı seçin

! Alıntı

Rapor Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir