in

Devrimini Önce Kendin Yap

Hastalıklı bir dünya yaratıyorsun, Sonra da kendi yarattığın eserinden dehşete düşüyorsun.. Dünyanın nesnel olduğunu düşünüyorsun, oysa dünya senin onu düşlediğin gibidir.

Git, dünyaya gir ve bunları kabullen.. Kendi içindeki zorbalarla, yoksullarla, toplum dışına atılmışlarla tanış. Onları kabullen. Sakın onları görmezden gelme ve suçlama.

Dışarıda kendini bul. Dünya senin onu düşlediğin yerdir. O bir aynıdır. Diğerlerinin senin içinde taşıdığın yalanın, uzlaşmanın, yansıyan görüntülerini keşfedeceksin. Dünyaya Teslim ol. Bir kişinin gücü, kendine sahip olmasında ve aynı zamanda kendine Teslim olmasında yatar.

Yaşantın ve kendi seçimlerini yapıp kararlarını verdiğine inandığın dünyan gerçek değil. Kariyer yapmak, başarılı olmak, para kazanmak, başkaları tarafından takdir edilmek, bel bağladığın diğer bütün şeyler yaşamın için gerçek senden kaçtığın bir yoldur.

Sen gerçek olanın dünyasında hareket etmeyi öğren. Tek gerçek kendi düş’ündür.. Sonra; değiş, değiş ki dünya değişsin. Yaşam bağımlı olamayacak kadar değerli, kaybetmeyecek kadar bolluk ve imkanlar içindedir.

Bağımlı olmak, istem dışı bile olsa, Her zaman kişisel bir seçimdir. Kişinin tamamlanmamışlığının bir sonucudur. Bağımlılık, kişinin kendine inanmayı bırakması ve kendi düş’ünden vazgeçmesi demektir.

Hiç kimse ya da hiç bir şey seni bağımlı olmaya zorlayamaz. Bunu ancak kendine sen yaparsın. Seni için yaşamayan her şeyin yok olma zamanıdır. Zaman, bir insanın hayal edebileceği en büyük serüveni, yani kaybolan bütünlüğünü yeniden ele geçirme zamanıdır.

Uyan artık..Kendine baş kaldır Uyan artık Kendi devrimini gerçekleştir.. Özgür olmayı, Her türlü kısıtlamadan özgür olmayı düşle.. Korkma artık kendi başına kalmaktan, Kendi başına kalmak demek, kendini yapılandırmak, kendini kuvvetlendirmek demektir. Yaratıcı yalnızlık, kendi öz kontrolünüzü ele geçirmek, duygularınızı denetim altına almak ve iç dünyanıza hakim olmak demektir.

Bunu tam anlamıyla kavrayamayan insanlar, memnuniyeti ve mutluluğu dış dünyada bulmaya çalışır, kendilerinde eksik olan kararlılığı başkalarının bakışlarında ararlar. Oysa, etrafındaki dünya, dışarıdaki gerçeklik, sadece bir yansımadır. Orada olanlar sen olduğun için gerçekleşir. Zaman, bir insanın hayal edebileceği en büyük serüveni, yani kaybolan bütünlüğünü yeniden ele geçirme zamanıdır. Uyan artık.. Kendine baş kaldır Uyan artık Kendi devrimini gerçekleştir…

Stefano D’Anna

Bu içerik üyemiz tarafından oluşturulmuştur. Kendi İçeriğini Ekle!

Rapor Et

İştirakçi

izzet Tarafından Yazıldı

Video Ekleyiciİmaj OluşturucuListe OluşturucuYılların Üyesiİçerik OluşturucuOy Bağımlısı

Yorumlar

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Torumlar

Loading…

0

Bu İçeriğe Oy Ver

Almanların Çocuk Yetiştirme Tarzları

Dilin Kadar Versin