Evde Nasıl Ek Gelir Kazanabilirim?

Günümüzde evde nasıl ek gelir kazanabilirim? sorusu en çok sorulan sorulardan biri haline geldi. Bazılarımızın kazanmış olduğu aylık gelirler, üzülerek söylüyorum ki; ya yetmiyor, yada giderlerimize ancak yetiyor. Bu durumda olanlar ise aylık kazancına internetten para kazanarak az da olsa ek gelir eklemek istiyor. Bizde bu durumu göz önünde barındırarak bir kaç alternatif fikir ürettik. Gelin bu fikirleri birlikte inceleyelim.

Online Kazanç Yöntemleri
Online Kazanç Yöntemleri

Online Ortamda Para Kazanmak

Evinizde bilgisayarınızın başında yada telefonunuz ile ayda ayırdığınız zamana göre kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer ben evimde, ailemle vakit geçirmek istiyorum diyorsanız bu yöntemler size uygun olabilir.

⦁ Makale yazarak para kazanmak
⦁ Sosyal medya hesapları yönetmek
⦁ Blog sayfası açarak para kazanmak
⦁ Youtube kanalı açarak para kazanmak
⦁ Online hizmet vererek para kazanmak

Makale Yazarak Kazanç Sağlayabilirsiniz

İnternet sitelerinin gün geçtikçe popüler hale gelmesiyle birlikte, bir çok kişide internet sitesi açmak için kolları sıvıyor. Bizde bu fırsattan yararlanarak o girişimcilere içerik üretmek karşılığında belirli bir ücret alacağız. Bunu nasıl yapabilirim diyorsanız dert etmenize gerek yok. Google’a girerek Seo uyumlu makale nasıl yazılır? olarak arama yaparsanız karşınıza onlarca seçenek çıkacaktır. Biraz bilgi sahibi olduktan sonra ilk makalenizi yazmaya başlayabilirsiniz.

Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makalenizin Özgün Olması Gerekir

Başkasından kopyaladığınız yada birkaç kelimesini değiştirdiğiniz makaleleri kesinlikle müşterilerinize göndermeyin. Gönderdiğiniz takdirde, sattığınız kişinin sitesi kopya içerik olarak algılanır ve Google’de gerilemeye başlar. Bu durumdan ötürü isminiz duyulursa piyasada adınız kötülenir ve iş alamama durumuna gelebilirsiniz. Olası durumlara engel olmak için internette bulunan özgünlük testlerinden makalenizi kontrol etmenizi tavsiye edebiliriz…

Makalenizin Görünüşü İyi Olmalı:

Normal ticarette geçerli olan ilk bakış kuralı makale yazıları için de geçerlidir. Alıcı word dosyasını ilk açtığında düzenli bir sayfa görürse bilinç altında pozitif düşünceler yerleşecektir. İp ucu vermek gerekirse; Başlık boyutu kalın 16, body metin boyutu 12, alt başlıklar kalın 14, h2 alt başlıklar ise kalın 12 ile yazmanızı öneririm.

Makalemi Nerede Satabilirim?

Diyelim ki ilk makalenizi oluşturdunuz ve satabileceğiniz pazar arıyorsunuz. Birkez daha Google den yardım alarak arama butonuna; Wm Aracı, R10 veya İyi makale yazarak herhangi birine üyelik oluşturabilirsiniz. Aradığınız kelimeler ile ilgili bir bilginiz yoksa kısaca göz gezdirelim.

WM aracı

Uzun yıllardır faliyette olan ayrıca webmasterler için büyük ticaret ağına ve geniş bilgi yelpazesine sahip olan forum sitesidir. Üye olmak için herhangi bir şart koymuyorlar sizde üye olarak, ticaret kısmında makalelerinizi satabilir yada makale arayanlara özel makaleler yazabilirsiniz.

R10

Bu sitede aynı Wmaracı gibi webmaster forum sitesi ve uzun süredir faliyette. Ancak tek farkı kayıt olmak için bir referans istiyor. İçerden bir kişi ile anlaşabilirseniz makalelerinizi rahatlıkla satabilirsiniz.

İyi Makale

Adından da anlaşıldığı üzere makale alım satım platformudur. yazar olarak başvuru yapmak için sizden verdikleri kelimeler ile alakalı bir makale isteyecekler. Kabul edildiği takdirde yazar olarak makale satmaya başlayabilirsiniz. Sistem içerisinde iki çeşit kazanç yöntemi bulunuyor. Biri açılan ilanlara teklif vererek iş alma , diğeri ise; istediğiniz konuda makale yazarak hazır makale üzerinden satış yapmak.

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Makale yazıları yüz kelime başına iki Türk Lirası olarak değerlendirilmektedir. Yazdığınız makaleden min. iki Türk Lirası kazanırsınız ancak sektörde belirli bir yer ettiğinizde makalenizin fiyatının arttığından emin olmanızı söyleyebiliriz.

Sosyal Medya ile Ek Gelir Yöntemleri
Sosyal Medya ile Ek Gelir Yöntemleri

Sosyal medya hesapları yöneterek para kazanmak:

Fark ettiyseniz gün geçtikçe sosyal medyada satış yapan hesapların sayısı oldukça arttı. Sizde bunu fırsata çevirerek sosyal medya hesapları oluşturabilir ve belirli bir takipçiye ulaşarak, satış yapan firmalara yada kişilere satabilirsiniz. Eğer sosyal medyada çok zaman harcıyorsanız, denemenizi önerebilirim.

Sosyal Medya Yönetimine Nereden Başlamalıyım?

İlk olarak hangi konu üzerinde hesap açacağınıza karar verin ve anahtar kelime olabilecek şekilde kullanıcı adı belirleyin. Böylelikle konunuzla ilgili arama yapıldığında hesabınız ön sıralara çıkacaktır.

Takipçi Sayımı Nasıl Arttırabilirim?

Günlük olarak snap, fotoğraf ve reels videoları atmanızda fayda var. Ne kadar üretken olursanız sosyal medya tarafından ön plana çıkabilme şansınız bir o kadar da artar. Ayrıca konunuz ile alakalı diğer hesapları takip ederek takipçilerine takip isteği atabilirsiniz. Onlarda sizi ilgili oldukları konu için geri takip etme oranları bir hayli yüksek olur. Son olarak da gönderilerinizi paylaşırken etiketleri eklemeyi unutmayın. Etiket eklemek; o konuyla alakalı arama yapanları size yönlendirecektir.

Sosyal Medya ile Nasıl Kazanç Sağlarım

Her şey tamam, takipçileriniz çoğaldı ve geriye son olarak kazanç sağlamak kaldı. Bu etapta ise makale satarken girdiğimiz forum sitelerine giriyoruz ve ticaret alanında ilan açarak istediğiniz fiyat üzerinden satışa sunuyorsunuz. Ayrıca hesap arayan kişilere de satış yapabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanma yöntemleri
Blog yazarak para kazanma yöntemleri

Blog Sitesi Açarak Para Kazanmak

Hakim olduğunuz konu üzerinde blog sitesi açarak belirli bir süre sonra kazanç elde edebilirsiniz. Ancak ilk etapta kazanç sağlama düşüncenizi bir kenara bırakın çünkü aylarca emek göstermeniz gerekebilir. Nasıl blog açabilirim? diyorsanız. blogger.blogspot.com a girerek hemen kolay bir şekilde blog sitesi sahibi olabilirsiniz. Aktif olarak içerik ürettiğinizi farz edersek, admin panelinden, kazanç bölümüne girerek google adsense başvurusu yapabilir ve azda olsa kazanç sağlayabilirsiniz.

YouTube Kanalı Açarak Para Kazanmak

Eğer bilgisayarınız varsa hemen youtube’a girip ve ilgili olduğunuz konu hakkında bir kanal açabilirsiniz. Ben kamera karşısına geçemem diyorsanız endişe etmeyin youtube üzerinden kendisini paylaşmadan popüler olan onlarca kanal var. Ücretsiz olarak başlangıç düzeyinde video montajlama öğrenebilirseniz, youtubeta bin takipçi ve 4 saat izlendikten sonra google adsense ye bağlayıp video başı gelir elde etmeniz mümkün. Türkiye de en popüler videolar; eğlence, oyun, futbol ve dövüş sporlarıyla ilgili kanallar. Bu konulardan birini seçerseniz biraz daha ivme kazanabilirsiniz.

youtube ile para kazanma yöntemleri
youtube ile para kazanma yöntemleri

Online Hizmet Vererek Kazanç Sağlamak

İnternet üzerinde web sitelerine yada youtube kanallarının işlerini yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Peki ne tür hizmetler verebilirsiniz? birlikte göz göz gezdirelim.

İnternet Sitesi Kurmak

Genellikle arayüzü kolay olduğu için WordPress tabanlı internet siteleri oldukça popüler. Eğer wordpress tabanlı site kurmayı öğrenebilirseniz bionluk ,wm aracı, r10 veya benzeri forum ve freelencer iş sitelerinde iyi derecede kazanç elde etmeniz mümkün. Öğrenmek için ise; udemy ders portalından düşük maliyet ile wordpress kursları alabilirsiniz.

Video Üretimi

Youtube kanalları zamanları olmadığından dolayı videolarını dışarıdan montajcılara düzenletiyorlar. iyi derecede montaj yapmayı biliyorsanız yine yukarıda anlattığımız platformlar üzerinde ilan verebilir yada ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

İçerik Editörlüğü

İnternet sitelerinde içerik editörlüğü yapmak, makale yazarlığı yapmadan herhangi bir farkı bulunmuyor. Tek yapmanız gereken makaleyi oluşturduktan sonra, konuya uygun fotograf eklemek ve size verilen admin panelinden internet sitelerine yüklemek. Bilmediğiniz alt yapıya sahip web tabanlı site olursa Youtube den ilgili videoları izleyerek öğrenmenizi tavsiye edebilirim.

İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma Yöntemleri
İkinci El Ürün Satarak Para Kazanma Yöntemleri

Online Dışında Ek Gelir Kazanma Yöntemleri

Bilgisayar başında saatler geçirmek istemeyenler için de bazı çözümler ürettik. Tam olarak bilgisayar başında olmayacaksınız ancak belirli kısımlarda bilgisayarınız yada telefonunuza ihtiyacınız olacak. Bu kazanç yöntemlerini sağlamak için başlangıç için az da olsa sermaye koymanız gerekebilir.

⦁ 2.el ürün alıp satarak kazanç sağlamak
⦁ Toptan ürün alarak kazanç sağlamak
⦁ Tamir ve yenileme yaparak kazanç sağlamak
⦁ Kitap yazarak kazanç sağlamak
⦁ Hayvan yetiştiriciliği yaparak kazanç sağlamak,

2. El Ürün Alım Satımı Yaparak Kazanç Sağlamak

İlk başlarda evinizde bulunan ürünleri satarak sermaye sağlayabilirsiniz. Kim alacak diye düşünmeyin, her ürünün muhakkak bir alıcısı vardır. Konumuza dönecek olursak internet üzerinden bulduğunuz 2. el ürünleri satın alarak, kar markajınızı koyup tekrardan internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Alcağınız ürünleri Letgo veya sahibinden.com üzerinden alabilirseniz hem satıcı ile pazarlık yapar hem de yüz yüze ticaret gerçekleştireceğiniz için, dolandırılma riskini en az dereceye indirebilirsiniz.
Letgo üzerinden nasıl ticaret yapabilirim: Uygulama üzerinden alım satım yaparak kazanç sağlayan bir çok kişi var. Sıkı pazarlıkla uygun fiyata ürünleri alıyorlar ardından ise piyasa değerinde tekrardan satışa koyuyorlar. Bu olaya kısaca fırsatları değerlendirme diyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken husus kalabalık ortamlarda ticaret gerçekleştirmeniz. Suikasr veya kapkaç durumunu en aza indirmelisiniz.
Sahibinden.com üzerinden ticaret yapmak: Platform üzerinde yüzlerce 2. el ürünü bulabilirsiniz. Sürekli bu işlerle uğraşan kişiler ticaret yaptığı için ağınızı genişletip ticaretinizi büyütebilmeniz bile mümkün.

Toptan Ürün Alarak Kazanç Sağlamak

Ürünleri toptan satın alabilirseniz, parekende satışı yapıp iyi denecek kazançlar sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Toptan kadın crop satın aldınız ve tahminen bu ürünün değeri topdan 9 Türk lirası. Trendyol üzerinde satılan crop fiyatları 20 Türk Lirasından başlıyor. Siz bu ürünü Dolap uygulamasından daha ucuz a satışa koyarsanız, hem daha çok satar hem de dolap üzerinden popüler olursunuz. Yan seçenek olarakta sosyal medya hesapları açarak, ürünlerinizi sergilemenizi öneririz.

Peki Dolap Uygulaması Nedir?

Dolap Kurulum aşamasında az kullanılmış giyim ürünlerini satarak kazanç sağlamayı hedeflemiştir. Son günlerde ise içerisinde bulundurduğu butik hesapları arttı teknoloji kategorileri de açıldı. Ürünleriniz satıldığında size zarar vermeyecek komisyon keser ve kargo paketleriyle daha indirimle gönderim yapmanızı sağlar. Hesabınızda biriken para, 3 iş günü içerisinde hesabınıza yaterken, aynı zamanda uygulama içi alışveriş de yapabilirsiniz.
Toptan ürünleri nereden bulabilirim: Bizim tavsiyemiz tekrardan sahibinden.com çünkü; platform üzerinde dogrudan üreticilerle anlaşabilir ve ticaretinizin ilk adımlarını atabilirsiniz.

Tamir ve Yenileme Yaparak Kazanç Sağlamak

Ekonomimizin kötüye gitmesiyle beraber , alım güçümüz oldukça düştü. İnsanlar artık sıfır ürün yerine ikinci el, kusursuz ürünleri tercih ediyorlar. Yenileme ve tamir işlemlerini teknoloji ürünleri üzerinde yaparsanız, satışlarınız daha kolay olacakdır. Eğer tamirden anlamıyorsanız, Youtube üzerinden ürününüzle ilgili videolar izleyerek bilgi sahibi olun deriz. Arızalı ürünleri ise gümrük kapısından ihalelere girerek, letgo üzerinden ve sahibinden.com dan temin edebilirsiniz. Ürünlerinizi satmak için ise; gittigidiyor, sosyal medya, letgo, dolap, sahibinden.com ve gardolaps üzerinden satabilirsiniz.

Kitap yazarak kazanç sağlamak

Bu kazanç yöntemide birazcık bilgisayar üzerinde ancak yüksek geri dönüşlü olarak nitelendirebiliriz. Konu farketmezsizin, roman, dini, bilgi yada eglence içerikli kitaplar oluşturarak ilk adımları atabilirsiniz.

Kitap Yazmaya Nereden Başlamalıyım

Bilgisayarınızdan word kullanmanız yeterli. İmla hatası yapmadan yazabilirseniz, Basım aşaması daha kolay olacakdır. Tabi ki de bununla bitmiyor kitabınıza bir kaak hazırlayacak ve sayfa düzenlerini ayarlayacaksınız. Ardından Kitapyurdu.com a girerek bulut yayıncılığa kayıt yapmalısınız. Tamamen online ortamda, mail üzerinde kitabınız yayınlanmak için anlaşmalar sağlanıyor. Diyelim ki siz sadece yazdınız ve kapak oluşturma ve sayfa düzeni hakkında bir bilğiniz yok. O zaman da kitapyurdu’nun anlaşmalı firmalarına ulaşarak belirli bir ücret karşılığında kitap oluşumu için destek alabilirsiniz.

Online Ek Gelir Yöntemleri
Online Ek Gelir Yöntemleri

Bulut Yayıncılık Nedir

Kitabınız word olarak orada bekler ve siteleri üzerinden satışa çıkarılır. satıldığı takdirde anında basılır ardından okuyucuya teslim edilir. Ücretlendirmeniz ise kitap fiyatının yarısı size diğer yarısı da kitapyurduna kalı. Eger isterseniz kendi kitabınızı yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

Bulut Yayıncılık İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

⦁ Kimliğinizin ön ve arka fotografı
⦁ nufus kayıt örneği
⦁ ikametgah adresi
Bu belgeleri e devletten alarak mail aracılığı ile gönderiyorsunuz.

Hayvan Yetiştiriciliği Yaparak Kazanç Sağlamak

Eger evinizin bahcesi yada bakabileceğiniz alanınız varsa küçük baş hayvan alıp yatırım yapabilirsiniz. Tavsiyemiz hayvanları yavru iken alın ve yetiştirin. Aşşağı yukarı küçük baş hayvanların yavru fiyatı kilosuna göre değişmektedir. Yirmi kilo bir kuzu aldığınızı düşünürsek, 4 ay sonra iyi bir bakımda 40 ila 60 kilo arasında olacak ve verdiğiniz parayı üçe katlayacaksınız. tabi yem konusunda iyi bir hesaplama yapmanız gerekmekde.

Fotoğraf Kaynak Pexels : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Rapor Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir