Evde Zayıflama Yöntemleri – Hızlı Kilo Verme

Evde Zayıflama Yöntemleri - Hızlı Kilo Verme
Evde Zayıflama Yöntemleri - Hızlı Kilo Verme

Bu içeriğimiz ile evde zayıflama yöntemleri ve evde hızlı kilo verme konusunda bilinçlenmiş olacak ve evde zayıflamanın en kolay yolu konusunda bilgi sahibi olarak evde zayıflamak için ne yapmalıyız sorunun cevabını bulacaksınız.

Zayıflamak, neredeyse çoğu insanın hayatında yer edinmiş veya en az birkaç kez etmiş bir sorun olarak baş gösteriyor. Her ne kadar evde doğal zayıflama yöntemleri ile zayıflamaya karar verme sürecinden sonraki dönemler can sıkıcı, stresli ve bunaltıcı zamanlar olarak görülse de bu süreci olabildiğince hafif ve yeni bir yaşam stiline doğru gidilince daha iyi hissedeceğiniz bir dönem olarak gördüğünüz zaman, duyduğunuz veya tahmin ettiğiniz kadar da problemli olmadığının farkına varacaksınız.

Evde zayıflamanın en kolay yolu için işte sizler için evde zayıflamanın 20 farklı ve faydalı yolu.

Evde Zayıflama Yöntemleri

Evde Zayıflama Yöntemleri -
Evde Zayıflama Yöntemleri – Diyet

1- Kendinize Uygun Bir Diyet Bulun!

Öncelikle elbette yapacağınız ilk iş, belirli bir uzmandan tavsiye alarak oluşturacağınız, vücut kitle endeksinize göre hazırlanmış, alerjik tepkilerinize göre düzenlenmiş bir diyet olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken husus, her yerde gördüğünüz veya okuduğunuz sağlıksız diyetleri uygulamamanız. Linke tıklayarak örnek diyet listesi edinebilirsiniz.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Egzersiz
Evde Hızlı Kilo Verme – Egzersiz

2- Egzersiz Malzemelerinizi Tamamlayın

Spor salonları faaliyette olmadığından, oradayken yapmaktan keyif aldığınız veya yapmak istediğiniz egzersizler için, ekipman ihtiyacı var ise küçük ekipmanlar edinebilirsiniz. (Pilates topu, ağırlıklar, esneme lastikleri vb.) Evde hızlı kilo verme aşamalarından en önemlisi bol egzersiz yapmaktır.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Dans
Evde Zayıflama Yöntemleri – Dans

3- Evde Zayıflamanın En Kolay Yolu Dans Edin!

Belki de evde zayıflama yöntemleri içinde en iyi ve en eğlenceli yollarından birisi, dans. Eğer dans etmekten zevk alıyorsanız, hemen en sevdiğiniz türünü seçin ve günde birkaç saatinizi ayırarak harekete geçin! Eğer nereden başlayacağınızdan emin değilseniz dansın türünü internetten aratarak hakkında eğitim videolarına ulaşabilir, oradaki hareketleri takip de edebilirsiniz.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Kaselerde Yemek
Evde Hızlı Kilo Verme – Kaselerde Yemek

4- Tabaklardan Kaselere

Kilo verme yolculuğunuzda yeni ve oldukça yaygın bir yöntem tabaklardansa kâseler ile öğün tüketmek. Tabii ki seçeceğiniz kâse ne çok derin ne de çok küçük olmalı. Kâsenizi seçtikten sonra yiyeceğiniz bütün öğünlerinizi ona sığacak şekilde fazla tepelemeden koyarak yiyebilirsiniz. Böylece siz fark etmeden porsiyonlarınız küçülmüş olacak. Evde hızlı kilo verme kaseler ile mümkün olabilir.

5- Zararlı Gıdalar Evden Dışarı!

Öncelikle evde zayıflama yöntemleri demek, evde bulundurduğunuz bütün diğer zararlı veya kalorili gıdalar ile birlikte durmaya çalışmak ve onlardan kaçınmak anlamına da geliyor. Bunu yapmak ise, hepimizin evde bulunduğu şu dönemlerde zor gelebilir. Bu nedenle eve olabildiğince meyve, lifli ürünler ve hafif atıştırmalıklar almanız bunu başarabilmeniz açısından daha konforlu olacaktır.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Uyku Düzeni
Evde Zayıflama Yöntemleri – Uyku Düzeni

6- Evde Zayıflama Yöntemleri için Uyku Düzeni

Uyku düzeninizin zayıflamanız ile ilgisi bulunduğunu düşünebilirsiniz fakat, uyku düzeniniz vücudunuza yapacağınız en önemli katkılardan birisidir. Düzensiz bir uyku rutini demek, kilo verme sürecinizi de olabildiğince yavaşlatabilir. Aynı şekilde diyet listenizin de aksamasına yol açar çünkü genellikle diyet listeleri erken kahvaltıya teşvik eder. Şu anlık uyku düzeninizi göz önünde bulundurarak sıkıntılı olan bir kısmı var ise zayıflamanızın hızını kesmemesi adına önceden tespit edip düzeltmeye çalışmanız en iyisi olacaktır.

7- Sabah ve Akşam Dengesi

Tıpkı uyku düzeninde olduğu gibi, diyetinizde dikkat ederseniz bir detay fark edeceksiniz. O da öğün yoğunluğunun saatler ilerledikçe azaldığı. Yani, kahvaltınız sizin en zengin öğününüz olacak şekilde, akşam yemeğiniz de uyku saatine kadar yiyeceğiniz son öğün olacağından, olabildiğince hafif tutulacaktır. Bu dengeye uymanız, sizin zayıflama hedefinize en başarılı ve hızlı şekilde ulaşabilmenizi sağlayacak.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Yeşil Çay
Evde Zayıflama Yöntemleri – Yeşil Çay

8- Yeşil Çayın Mucizesi

Birçok diyetisyen, doktor ve uzmanların önerisi olan yeşil çaylar, diğer tüm “evde zayıflama yöntemleri” gibi çaylardan çok daha faydalı ve sizin zayıflama sürecinizde kendinizi tutabilmeniz veya metabolizmanızı düzene sokabilmeniz için en iyi tercih.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Meyve Ye
Evde Hızlı Kilo Verme – Meyve Ye

9- Meyve Suyu İçme, Meyve Ye!

Uzmanların bir diğer net önerisi ise, meyve sularını hazırlamakla veya araştırmakla uğraşmaktansa, direkt meyveleri tüketmek. Meyveleri olduğu gibi iyice yıkayarak yemek, onlardan maksimum vitaminleri ve faydaları almanızı sağlıyor. Bu nedenle olabildiğince meyveleri salt şekilde yemeniz öneriliyor. Ayrıca yağ yaktıran besinler içeriğimizi inceleyiniz. Evde hızlı kilo verme için meyve yeme işinide fazla abartmamak lazım.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Merdiven
Evde Zayıflama Yöntemleri – Merdiven

10- Asansör Yerine Merdivenleri Kullanın

Egzersiz alanlarınız sadece evle sınırlı kaldı diye düşünmeyin, ne zaman evden çıkarsanız çıkın, mutlaka o gün merdivenleri kullandığınızdan emin olun. Evde zayıflama yöntemleri içinde merdiven çıkmak kısa ama eforlu aktivitedir.

Evde Hızlı Kilo Verme

1- Günlük Rutin Belirleyin

Günlük bir aktivite rutini belirlemek ve o günde yapacaklarınızı listelemek, evde zayıflama yöntemleri için hem sizi uymaya çalıştığınız sağlıklı yaşam için motive eder, hem de bu işleri yapmaya sizi daha çok teşvik eder. Motivasyon, bu işin büyük bir kısmını oluşturduğundan, bir defter dahi edinip rutininizi yazabilirsiniz. Eğer listelediğiniz rutin çok hareket içermiyorsa, olabildiğince yeni alışkanlık eklemeye çalışın.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Ev İşleri
Evde Hızlı Kilo Verme – Ev İşleri

2- Ev İşlerini Egzersizlere Dönüştürün

Ev işleri hali hazırda oldukça yorucu ve efor gerektiren işler. Fakat siz bundan yararlanarak daha çok kalori yakmayı başarabilirsiniz. Evde zayıflama yöntemleri olarak örneğin, süpürge ile yerleri vakumlarken esneme hareketlerini eğildiğiniz zamanlarda yaparak normalde yapacağınızdan daha ekstra pozisyonlar yapabilirsiniz. Evde hızlı kilo verme için ev işlerinde daha fazla enerji harcayabilirsiniz.

3- Zayıflama Stresinden Uzak Durun

Bu süreçte kendinizi yıprattığınız veya olmadığı düşüncesine kapıldığınız sürece tıpkı diğer alışkanlıklar gibi bu kilo verme süreciniz de sekteye uğrayacaktır. Bunu unutmayarak erken kalkmanın, sağlıklı beslenmenin ve aktif olmanın pozitif yanlarını düşünerek kendinizi iyi hissedin. Beklediğiniz hızda olmasa dahi, vücudunuzun değiştiğini fark etmeniz bile sizin için bir azim kaynağı olmalı.

4- Su Tüketme Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek gibi aktiviteler sizin vücudunuzun su ihtiyacını daha da çok ortaya sereceğinden, bu ihtiyacınızı göz ardı etmeden, bolca su içmeyi aksatmamalısınız. Evde zayıflama yöntemleri listemizin belkide en önemlisidir su içmek.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Yoga
Evde Zayıflama Yöntemleri – Yoga

5- Sabahları Yoga Yapın

Çok spor insanı değilseniz veya güne rahatlamış başlamanın taraftarıysanız, yoga yapmak düşündüğünüzden çok daha etkili bir zayıflama yöntemi olacak. Yoga ile zayıflamanın çok pasif ve etkisiz olduğunu düşünen bir kesime rağmen, sporun her halükarda spor olduğunu unutmayın ve yoganın sakinleştirici etkisinin yanı sıra eforsuz görünümünün ardında aslında oldukça yorucu olabileceğini unutmayın.

6- Yürüyüşleri Aksatmayın

Yürümek, insan vücudunun en aktif şekilde olduğu aktivitelerden bir tanesi. Özellikle “tempolu yürüyüşler” yarım saat yapıldığında dahi inanılmaz etkisini görebileceğiniz bir egzersizdir. En faydalı egzersizlerden bir tanesi olduğu, bugüne kadar birçok bilim insanı ve araştırma ile kanıtlanmıştır. Evde zayıflama yöntemleri olarak evin koridorunda 1 saatlik yürüyüz yapabiliriniz. Yürüyüş hızını postacı yürüyüşü olmalı ve koridorun bir ucundan diğerine git gel yaparak evde yürüyüş yöntemleri listemizin belki en faydalı maddesini öğrenmiş olabilirsiniz.

7- Şekeri Kesemiyorsanız, Azaltın

Şeker, zayıflama süreçlerinde tatlı severlerin ve sık şeker tüketenlerin peşini bırakmamasıyla meşhur. Diyetlerinizde sık hatta hiç göremeyeceğiniz şeker içeren gıdaları özlemeniz durumunda, uğraştığınız bütün çabaların boşa gitmesi an meselesi olabilir. Bu tür durumlarda şeker ihtiyacınızı tamamen kesmek yerine, zamanla azaltmaya çalışmak en iyi yöntem.

8- Limon ve Su

Her sabah uyandığınızda, öğününüze başlamadan önce evde zayıflama yöntemleri maddelerinden limonlu su içebilirsiniz. Bu sizin vücudunuzun daha aktif çalışmasını ve metabolizmanızı harekete geçirmenize sinyal verir. Tıpkı yeşil çaylar gibi. Limonlu suyu her gün içmeye karar verdiğiniz taktirde bunu doktorunuza danışmayı ve yapıp yapmamanız gerektiği hakkında yine de detaylı bilgi almayı unutmayın.

Evde Zayıflama Yöntemleri - Evdeki Spor Salonu
Evde Hızlı Kilo Verme – Evdeki Spor Salonu

9- Spor Salonunu Eve Taşıyın!

Kendinizi spor salonunda olmayınca evde egzersiz yapamaz hâlde buluyorsanız, tıpkı spor salonunda olduğu gibi müziği açıp, spor salonu kıyafetlerinizi giyip fitness videoları açarak kendinize mini bir spor salonu atmosferi oluşturarak, kendi kendinizi motive edebilirsiniz. Evde hızlı kilo verme için evde küçük bir spor salonu inşa edebilirsiniz.

10- Yürüme Bandı Edinin!

Spor salonlarında iken sadece bisiklet veya yürüme bantlarını kullananlardan iseniz, kendinize bir tanesini seçerek alabilir, böylelikle aldığınızdan ötürü yapmak konusunda da cesaretlenebilirsiniz. Her gün yaptığınız 1-2 saatlik koşu bandı veya bisiklet egzersizi, sizin zayıflama sürecinize olağanüstü bir ivme kazandıracaktır. Evde zayıflama yöntemleri konusunda yürüyüş bandı seçiminiz kaliteden yana olmalı. Kalitesiz yürüyüş bantları dizlerinize zarar verebilir.

Rapor Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir