in

Hayallerinizden Vazgeçmeyin

Japonya’da 10 yaşındaki çocuğa araba çarpar ve çocuk sol kolunu kaybeder. Sol kolunu kaybetmesiyle birlikte en büyük hayali olan tekvando hocalığı da suya düşer. Duruma üzülüp içine kapandığını gören anne ve babası çare ararlar. Babası Japonya’nın ünlü bir tekvando hocasının yanına gider, oğlunun durumunu anlatır. Hoca da oğlunu alıp gelmesini söyler. Ertesi gün baba-oğul dikilirler hocanın karşısına. Hoca çocuğa bir hareket gösterip o harekete çalışmasını söyler. Çocuk 1 hafta çalışır. 1 haftanın sonunda hareketi öğrendiğini, yeni harekete geçebileceğini söyler. Hocası “Olmaz” der ve aynı harekete çalışmaya devam etmesini söyler.

2 hafta, 1 ay, 3 ay, 1 sene derken aynı harekete çalışarak 2 seneyi devirir salonda. 2 sene sonunda muhtemelen hocasının da kendisinden bir şey olmayacağını anladığını fakat kırmamak için bir şey demediğini, bu sebeple sürekli aynı harekete çalıştırarak kendisini oyaladığını düşünür ve salondan ayrılmaya karar verir. Hocası geldiğinde ayrılacağını söylemek üzere hocasının yanına gider.

Tam konuşacakken hocası “Adını ünlü tekvandocuların katıldığı turnuvaya yazdırdım.” der. Çocuk şaşırır.

“Ama hocam ben tek hareket biliyorum, nasıl olacak?” der fakat nafile, adı yazılmıştır bir kere..

Turnuvaya katılır.. Birinci rakip, ikinci rakip derken aynı hareketi yaparak finale kadar yükselir. Finalde ise karşısında son 7 yıldır yenilmeyen bir rakip vardır.

Çocuk hocasının yanına gider ve “Hocam buraya kadar hasbelkader geldik fakat bundan sonrası imkansız. Rakibim hem benden çok daha iyi hem de fiziki açıdan eksiği yok. Ben turnuvadan çekileyim.” dese de hocası kabul etmez ve “Evladım, buraya kadar gelmişken geri çekilmek olmaz. Çık ve bildiğin o tek hareketi yap” der.

Hocasının dediğini yapar ve o tek hareketle rakibini yener. Sevinç gözyaşlarına boğulur. Elinde kupayla hocasının yanına koşar ve hem sadece tek hareket bildiği hem de sol kolunun olmadığı halde bunun nasıl olduğunu sorar. Aldığı cevap muazzamdır..

Hocası “Bak evladım, birincisi sen o harekete 2 yıldır çalışıyordun ve artık o hareketi yeryüzünde senden daha iyi ve daha hızlı yapan biri yok. İkincisi de o hareketin tek bir karşı hareketi var, o da rakibinin seni sol kolundan tutmasıdır.”

Bu içerik üyemiz tarafından oluşturulmuştur. Kendi İçeriğini Ekle!

Rapor Et

Yeni Üye

Muhammet Ali Doğan Tarafından Yazıldı

İçerik OluşturucuYılların Üyesi

Yorumlar

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Torumlar

Loading…

0

Bu İçeriğe Oy Ver

Bir

14 Yaşındaydım