İnternet Üzerinden Para Kazanabileceğiniz 14 Altın Yöntem

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaştı, dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu gününün büyük bir kısmını sanal ortamda geçirmekte. Bu kadar yaygın kullanılan internet birçok insan için gelir elde etme fırsatı oldu. İnternetten para kazanabilmek adına illa çok büyük yatırımlar yapmaya gerek yok, ufak yatırımlarla veya hiç yatırım yapmadan bile birçok yöntem ile internet üzerinden gelir elde edebiliriz. Eğer boş zamanlarınızı değerlendirmek ve bunun karşılığında gelir elde edebilmek isterseniz bunun için birçok yöntem var. Bu yazımda, internetten para kazanmanın 14 altın yöntemini sizler için derledim.

Anket Doldurun

Birçok marka, piyasada bulunan veya yeni çıkarmayı düşündükleri ürünleri ya da hizmetleri için nabız yoklamak amacıyla insanlardan bilgi almak ister. Bunun içinde hazırladıkları anketleri ve insanların verdiği cevapları kullanır. İşte tam bu noktada anket siteleri ile birlikte çalışırlar. Eğer sadece anket doldurup karşılığında para kazanmak istiyorsanız, sizin yapmanız gereken tek şey anket sitelerine üye olmak ve sitelerin size yönlendireceği anketleri doldurmaktır. Anket başına ücret kazanacak ve sitenin belirlediği bir rakamın üzerine çıktığınızda parayı hesabınıza çekebileceksiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus yabancı sitelerin Türkiye için ödeme yöntemleridir, eğer ülkemize yönelik uygun bir ödeme yöntemleri yoksa kazandığınız parayı hesabınıza çekemezsiniz bu yüzden yabancı anket sitelerine kayıt olmadan önce mutlaka ödeme yöntemlerini kontrol edin.

Reklam İzleyin

Sadece reklam izleyerek karşılığında para kazanabilmeniz mümkün. Reklam izleyip karşılığında para kazanabileceğiniz birçok internet sitesi mevcuttur, bu sitelerden bir ya da birkaçına üye olarak reklam izleyip para kazanabilirsiniz. Reklam izleyerek reklam başına çok az para kazabilirsiniz, fakat ay sonunda azda olsa bir miktar ek gelir elde etmiş olacaksınız. Anket doldurma yönteminde bahsettiğimiz gibi reklam izleyeceğiniz sitenin de mutlaka ödeme yöntemlerine bakın, eğer ülkemize yönelik uygun şekilde ödeme yöntemi yoksa kazandığınız parayı hesabınıza transfer edemezsiniz.

Mail Okuyun

Posta kutunuza her gün onlarca, yüzlerce hatta binlerce mail geliyor. Önemli olan birkaç tanesi harici, diğer mailleri okumuyoruz bile. Peki, birisi okuduğunuz mail başına size ücret ödese mail okur muydunuz? Eğer bu soruya cevabınız evet ise bu yöntem tam size. Çünkü sadece mail okuyarak para kazanacaksınız. Bunun öncelikle gerekli sitelere üye olmanız gerekmektedir, ardından bu sitelerin belirttiğiniz mail adresine yönlendirdikleri mailleri okuyarak mail başına ücret kazanabilirsiniz. Bu sitelere de üye olmadan önce paranızı çekebilmek adına mutlaka ödeme yöntemlerini kontrol ediniz.

Makale Yazın

İçerik ihtiyacı duyan birçok internet sitesi, makale satın alarak bu makaleleri siteleri için içerik olarak kullanmakta. Eğer makale yazımı konusunda kendinize güveniyorsanız makale yazarak ve yazdığınız makaleleri satarak para kazanabilmeniz mümkün. Bu konuda birçok makale alım satım sitesi mevcut, bu sitelere üye olabilir ve bu siteler üzerinden makale satabilirsiniz. İlgi çekici konular üzerine dil kurallarına uygun, akıcı ve yazım hatalarından uzak makaleler yazarak, yazdığınız makalelerin kelime sayısına göre makale başına para kazanabilirsiniz.

İçerik Üreticiliği Yapın

Günümüzde birçok internet sitesi çok iyi gelir elde etmekte. Bu gelirlerini devam ettirebilmek amacı ile aktiflik olmak, güncel olmak ve hit seviyelerini korumak durumundalar. Bu sebeple sitelerine sürekli ve ilgi çekici güncel içerik eklemek durumundalar. Bu durum siteler için güncel içerik ihtiyacı yaratmakta ve bu konuda içerik üreticilerinden destek almaktadırlar. Sizde içerik üreticisi olarak internet siteleri için içerikler üretebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Çevirmenlik Yapın

Dünya genelinde konuşulan bu kadar çok farklı dil olduğu sürece farklı diller arası çevirmenlik her zaman bir ihtiyaç olacaktır. Eğer bir ya da birkaç yabancı dil biliyorsanız sizde bu ihtiyaca yönelik çalışarak para kazanabilirsiniz. Çevirmenlik siteleri veya forum siteleri aracılığı ile çevirmenlik işleri alıp dergi, gazete, çizgi roman, film ve dizi alt yazıları gibi konularda çevirmenlik yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

İnternet Sitesi Açın

Bazı internet siteleri, günümüzde çok büyük gelir miktarlarına ulaşmış durumda. Eğer iyi bir internet sitesi fikriniz olduğunu düşünüyorsanız, bu fikri uygulayabilirsiniz. Eğer internet siteniz iyi hit seviyelerine ulaşırsa bu doğrultuda reklamlar alarak para kazanabilirsiniz. Şunun altını çizmekte fayda var ki, internet sitesini açar açmaz reklam konusunda para kazanamazsınız. Öncelikle sitenizin hit seviyesini arttırmanız gerekecektir, bu süre internet sitenize ve paylaşımlarınıza göre değişecektir. Hit seviyeniz belirli bir noktaya ulaştıktan sonra reklam alabilir ve bu reklamlar aracılığıyla kazanç sağlayabilirsiniz.

Alan Adı Alıp Satın

Her internet sitesinin bir alan adı vardır. İnternet sitesi açarken siteniz için kullanmak istediğiniz alan adını mutlaka satın almanız gerekmektedir ve o ad daha önce birisi tarafından alındıysa siz alamazsınız. Bu durumu göz önünde bulundurarak ileri zamanlarda değerlenebilecek veya sizden birilerinin daha yüksek miktar ücret ödeyerek satın alabilecekleri alan adlarını şimdiden satın alabilirsiniz. Siz bu alan adlarını şimdiden satın aldığınız için ileri zamanlarda bu alan adlarına ihtiyaç duyan kişiler gelip sizden daha yüksek fiyatlara satın almak durumunda kalacak. Bu işi bir yatırım olarak görebilirsiniz ve her yatırımda olduğu gibi bu işte de öngörü çok büyük bir öneme sahip.

E-Ticaret Yapın

Bu maddenin basit bir tüccar mantığından hiçbir farkı yok. Piyasası ve kendisi hakkında yeterli derecede bilgi sahibi olduğunuz ürünlerin sıfır ve ikinci elleri için internet üzerinden alım ve satım yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda özelliklede ikinci el ürünlerden iyi kazanç sağlayabilmenizin mümkün olduğunun altını çizmekte fayda var. Unutmayın ki, kiminin çöpü kiminin hazinesidir. Bu mantıkla çok uygun fiyata alıp çok iyi fiyatlara satabileceğiniz birçok ikinci el ürün var.

Dropshipping

Dropshipping metodu internet üzerinden gelir edebileceğiniz en iyi yöntemlerden birisi ve bu metodun en iyi tarafı büyük miktarda sermaye koymamanız ve stok bulundurmamanızdır. Dropshipping yöntemi ile bir ürünün tedarikçisi ve müşterisi arasındaki aracı konumunda olacaksınız. Peki, dropshipping nasıl yapılır? “A” isimli internet sitesinde bir ürün çok uygun fiyata satılıyor, “B” isimli bir başka internet sitesinde ise bu ürün ya hiç satılmıyor ya da “A” sitesindekine göre daha pahalıya satılıyor. Bu durumda “A” sitesindeki ürünü sitedeki fiyatının üzerine kendi payınızı koyarak “B” sitesine ilan olarak ekliyorsunuz. Müşteriler “B” sitesinde bu ürünü sizden sipariş ettikçe sizde ürünü “A” sitesinden tedarik edip “B” sitesindeki müşterilerinize tedarikini sağlıyorsunuz. Bu sayede stok bulundurmadan sadece aracılık yaparak internet üzerinden gelir elde etmiş oluyorsunuz. Dropshipping metodunun birçok ince ayrıntısı ve püf noktaları mevcut, bu metodu uygulamadan önce bu konuda araştırma yapmanızı öneririz.

El Yapımı Ürün Satın

El yapımı ürünler yaparak ve bu ürünleri internet üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz. El yapımı ürünlerin alım ve satışı üzerine açılmış birçok internet sitesi mevcut, hem bu siteler üzerinden hem de e-ticaret siteleri üzerinden el emeğiniz olan ürünleri satabilirsiniz. Ayrıca bu işe yönelik açacağınız bir Instagram hesabı ile Instagram üzerinden de müşteri kitlesi toplayıp satış yapabilirsiniz.

Organik Ürünler Satın

Günümüzde, insanlar mümkün olduğunca organik ürünlere yönelmiş durumda. Tabi bu durumda organik ürünlere talebin artmış olduğu söyleyebiliriz. Organik şampuan, çocuklar için organik oyuncak gibi organik ürünleri üreterek satabilirsiniz. Sadece organik ürünlerin alım ve satımı olan siteler aracılığı ile ve e-ticaret siteleri aracılığı ile ürünlerinizi satarak gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca Instagram üzerinden de satış yapabilirsiniz.

3D Yazıcı İle Ürün Üretin

Günümüzde, 3D yazıcılar artık birçok alanda yaygın olarak kullanılıyor. Uygun fiyata sıfır veya ikinci el olarak birçok 3D yazıcı satın alabilme imkânımız var. Bu maddede size önerimiz satın alacağınız bir adet 3D yazıcı ve hayal gücünüz ile ürünler üretip internet üzerinden satışını yapmanız. Aksiyon figürleri veya siperlik gibi aklınıza gelebilecek birçok ürünü üretip satabilirsiniz. Bu ürünleri satışı konusunda bir Instagram hesabı açmanızı şiddetle öneririz.

Tişört Baskısı Yapın

Tişörtlere baskı yapabilmenin birçok farklı yolu var. Bu yolları araştırarak sizin için uygun olanını seçerek, onun üzerinden ilerleyebilirsiniz. Artık insanların kişiselleştirilmiş ürünlere olan talebi arttığı için kişiye özel olarak veya bir topluluğa özel olarak tişört tasarım ve baskıları yapıp satabilirsiniz. Instagram’da bu konuda satış yapan birçok hesap mevcut ve sizde bir hesap açarak müşteri kitlesi toplayıp satış yapabilirsiniz. Ayrıca hesabınıza daha önceden bastığınız ürünlerin görsellerini ekleyerek tanıtım amaçlı bir ürün kataloğu da oluşturabilirsiniz.

Leave your vote

Diğer
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Torumlar

Giriş

Şifremi Unuttum

Şifremi Unuttum

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Privacy Policy

Koleksiyon Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.