Olta

Köylü bir delikanlı genç dünyanın en büyük alışveriş merkezine İş başvurusu yaptı Dünyanın bu en büyük mağazasında herşey satılmaktaydı. Personel müdürü gence;-Daha önce hiç satıcılık yaptın mı? -Evet, köyümde bu işi yaptım.

Personel müdürünün gözü çocuğu tuttu. -İyi, yarın başlıyorsun dedi.

Akşam ilk günü değerlendiririz.

Ertesi akşam Personel müdürü, çocuğu karşısına aldı. -Evet, bugün kaç satış yaptın? diye sordu. -Bir. -Ne bir mi? Öteki arkadaşların otuzdan fazla satış yaptılar. Sen nasıl yalnızca bir satış yapabilirsin? Kaç dolar tuttu peki? -320.000 dolar

Personel müdürü şaşırdı ve bunu nasıl becerebildiğini sordu. Adama önce küçük boy bir olta, sonra orta boy bir olta ve daha sonra da büyük bir olta sattım. Dedi genç satıcı.

Adama nerede balık tutacağını sordum, Kıyıda deyince bir tekneye gereksinimin olduğunu söyledim. Tekne bölümüne indik ve çift motorlu yelkenli lüks bir yat sattım. Vosvosuyla bunu çekemeyeceğini belirtince de son model bir 4×4 cip sattım.

Personel müdürü kendinden geçti: -Ne diyorsun, tüm bunları bir küçük olta almaya gelen adama mı sattın?

Çocuk yanıtladı: -Yoo, aslında eşinin migreni tutmuş, buraya ilaç almaya gelmişti dedi. Hafta sonunun mahvolduğunu görünce adama bunu açık açık söyledim ve balığa gitmesini önerdim.

Leave your vote

-1 puan
Artı Eksi

Diğer
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Torumlar

Giriş

Şifremi Unuttum

Şifremi Unuttum

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı göndereceğiz.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş

Privacy Policy

Koleksiyon Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.