SATILIK CENNET

Bir çiftçi, küçük bahçeli köy evindeki olağan günlük rutininden bıkmıştır ve burayı satmaya karar verir.

Komşusu bir şairdir, onun satışı kolay kılacak bir yazı yazabileceğini düşünür. Bu konuda yardımcı olması için komşusu olan şairden evi için kendisine satılık bir tabela yazmasını ister.

Komşu yardım etmekten mutlu olacağını söyler ve onun için şöyle bir yazı içeren tabela hazırlayıp kapının önüne yerleştirir.

“Güzel çiçekler ve yeşil ağaçlarla süslenmiş küçük bir cennet parçası satıyorum. Avluda hiç görmediğiniz saf ve berrak suyu olan bir nehir var. Çiçeklerden bahsetmiyorum bile.”

Aradan aylar geçer şair bir türlü komşu evin yeni sahibi ile tanışmamıştır. Onunla bir araya gelip buluşmaya ve sohbet etmeye karar verir.

Şair yeni komşusunun bahçesinden içeriye girdiğinde, daha önceki halinden çok daha güzel bir bahçe ile karşılaşır. Bahçede neşe içinde şarkı mırıldanıp çalışan mutlu ve enerjik birinin çalıştığını görmek onu daha da şaşırtır.

Merhaba dediğinde dönüp bakan o neşeli çalışkan kişinin eski komşusu olduğunu göründe şaşırır.

Kardeşim sen sıkılmış ve bıkmıştın “malikaneyi” satıp terk etmedin mi? diye sorar.

Çiftçi komşusu şair komşusuna gülümseyerek cevap verir: “Hayır sevgili komşum, yazdığın tabelayı okuduktan sonra, en güzel toprak parçasına sahip olduğumu ve daha iyisini bulamadığımı fark ettim.”

.

Bir şairin size hayatınızın, evinizin, ailenizin ve sahip olduğunuz her varlığın ne kadar güzel ve harika olduğunu söylemesini beklemeyin.

O güzellikleri kendiniz fark edin.

Rapor Et

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Torumlar

Yükleniyor…

0