Sorunları Anlatmak

Başka insanlara sorunlarınızı anlatarak rahatlayabilir veya kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Ancak bu aslında enerjisel olarak sorununuzu daha da büyütmekten başka bir işe yaramaz. Başka birisinin sizin için üzülmesi, size acıması, sizi şansız görmesi aslında duruma kendi enerjisi ile katılarak durumu daha da güçlendirmesidir.

Derdinizi anlatmak bir an için sizi rahatlatabilir ancak sizi dinleyen insan dikkatini ve odağını sorununuza verdiği için bu sorunu kendi enerjisi ile besleyecektir. Ancak size duyduğu acıma hisleri de sizin acınacak durumda olduğunuz kodlamasını her ikinizde de oluşturacaktır. Bu da sorunun çözümüne değil aksine büyümesine neden olacak bir enerji frekansı oluşturacaktır.

Bu nedenle sorunlarınızı başka insanlara anlatmamak veya buna mecbursanız elinizden geldiği kadar olumlu kelimelerle ifade etmek, sorunun iyileşme sürecinde olduğunu vurgulamak önemlidir. Başıma neler geldi vah zavallı ben cümlesi yerine evet bazı sorunlar yaşadım ama şimdi iyi olmaya odaklandım ve bunu başaracağıma inanıyorum demek çok daha doğru bir ifade olacaktır. Bu şekilde sizi dinleyen kişi de enerjisiyle daha iyi olmanıza katkıda bulunacaktır ve bu şekilde sorununuzu anlatmanızın size gerçek bir faydası olacaktır.

Sevgiyle kalın.

Berna Özcan Demir

Alıntı

Rapor Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir