BİR YOL HİKAYESİ

Antalya’dan marmaris’e gelirken gökova kavşağında 50 yaşlarında kıyafetleri kirli saçları uzun bir adam otostop yapıyordu tereddüt etmeden sağa çekip aracıma aldım doğal olarak az biraz sohbet ettik nerden gelip nereye gittiğini sordum….

anlatmaya başladı derdini 22 gündür 26 yaşında spastik özürlü kızı kayıpmış konyadan evden çıkıp geri dönmemiş… kızını marmariste aramaya gidiyormuş… marmaris ne alaka diye sordum kızının bir kaç defa televizyonda marmarisi görünce sevinç çığlıkları attığını bu yüzden bir ihtimal buralara gelebileceğini düşünmüş marmarise gelirken çetibeli jandarmanın bir önceki uygulama noktasını 100 metre geçince sağ tarafta ağaçların dibinde bir kız ağaç yapraklarını yiyiyordu.

adam kızım diye bir çığlık attı hemen sağa çekip durdum adam araçtan indi ve kızına ağlayarak sarıldı böylesine inanılmaz bir tesadüfe tanık olduğum için çok mutlu oldum işin enterasan tarafı bu kız buraya kadar nasıl geldi konyadan marmarise hiç bir kimlik kontrölüne rastlamaması.

Aslında bu aralar pandemiden dolayı kimlik kontrolünden ziyade sadece maske kontrolü mevcut. bu yaşananları kim okuyorsa lütfen yolda gördüğünüz insanları gideceği yere kadar aracınıza alın.

evet tehlikeli insanlarda var ama… tecrübeli biri karşısına çıkan bir insana baktığı zaman o insanın nasıl biri olabileceğini analiz edebilir diye düşünüyorum.

Alıntı

Rapor Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ben otostop yapanların tehlikeli olabileceğini savunuyorum.saniriim sene 1998 idi’3 terorist otosto0 yaparak Eski focaya gelip askerlerimizi öldurmuştü.Bunuda yazin.